Kontakt

Find kontaktoplysninger her

Du er altid velkommen til at maile til foreningen:
info@autismeoj.dk eller kontakte en fra bestyrelsen.
HUSK: Vi er en frivillig forening, så kontakter du en fra bestyrelsen pr. telefon, skal det være efter kl. 16:00

Kredsforeningens bestyrelse

Formand: Marianne Banner 
marianne_banner@yahoo.dk - tlf: 5043 8361
Næstformand: Elisabeth Sørensen
valnodde@yahoo.dk - tlf: 2636 8137
Kasserer: Erik Rasmussen
eraco@mail.dk - tlf: 2835 9060
 

Lena Rosenkilde
lenatossen@gmail.com - tlf: 6061 8423

 

Ole Steffensen
osteffensen@gmail.com - tlf: 2972 4729

  Heidi Lading
heidi-hadsten@hotmail.com - tlf: 2022 4982
  Annemette Alfang Ofverlind
alfang@ofverlind.dk - tlf: 4096 6649
Suppleant
Asberger-
representant-Børn
Elsebeth Pii Svane
elsebeth_pii_svane@hotmail.com - tlf: 8621 0606
Suppleant Mary Scriver
Scriver@fibermail.dk - tlf: 2253 5810
Suppleant Birgitte Nielsen
birgitterosenkilde@gmail.com - tlf: 4220 7736
Suppleant Vinni Kjærgaard Jørgensen

Suppleant

Dorthe Rasmussen
Dorthe.rasmussen@clin.au.dk
- tlf: 2141 4812

Suppleant

Gunvor Trinderup Schaldemose
gtrinderup@hotmail.com - tlf: 3063 3364

Øvrige Autismekontakter

Syddjurs Vinni Kjærgaard Jørgensen - DH
vinni.kjaergaard@gmail.com - tlf:8697 4620 - 2250 2222
Norddjurs

Lene Maria Bjerregaard - DH
maria@mbjerregaard.dk - tlf: 6171 8759

Jess Refsgaard - suppleant i DH og handicapråd jessrefsgaard@gmail.com

Silkeborg

Inge Brotherwood - DH og Handicapråd
Iottesen@hotmail.com

Henrik Hansen
hhan@motorace.dk

Odder Hanne Jensen - DH
hanne.melgaard.jensen@gmail.com
Skanderborg

Bente Nielsen - DH

Bni00@hotmail.com
Hedensted Brian Jørgensen - DH og Handicapråd
brian-j@hafnet.dk
Horsens Ole Steffensen - DH
osteffensen@gmail.com
Århus Gunvor Trinderup - DH og suppleant til Handicapråd
gtrinderup@icloud.com
Randers Elisabeth Sørensen - DH og Handicapråd
valnodde@yahoo.dk - tlf: 2636 8137
Favrskov Kristina Kristensen - DH og Handicapråd
xtinaxtensen@gmail.com - tlf: 4053 7137
Samsø

Per Hingel - DH
per@hingel.dk  - tlf: 5192 0834

Asperger repræsentant Elsebeth Pii Svane
elsebeth_pii_svane@hotmail.com - tlf: 8621 0606

Referater

2021  
20-04 - Bestyrelsesmøde Referat
09-02 - Bestyrelsesmøde Referat
06-01 - Bestyrelsesmøde Referat
2020  
03-11 - Bestyrelsesmøde Referat
25-08 - Bestyrelsesmøde Referat
07-06 - bestyrelsens visionsdag Referat
30-04 - Bestyrelsesmøde Referat
26-02 - Generalforsamling ReferatÅrsberetning
2019  
11-12 - Bestyrelsesmøde Referat
13-11 - Bestyrelsesmøde Referat
03-10 - Bestyrelsesmøde Referat
19-08 - Bestyrelsesmøde Referat
06-06 - Bestyrelsesmøde med DH Referat
23-04 - Bestyrelsesmøde Referat
27-02  -  Generalforsamling Referat - Årsberetning
07-02  -  Bestyrelsesmøde Referat
03-01  -  Bestyrelsesmøde Referat

Vedtægter for Kreds Østjylland